Praca w Gdańsku i okolicach: Specjalista ds. technicznego SEO

Jako Specjalista ds. technicznego SEO będziesz odpowiedzialny za współtworzenie strategii SEO dla największej apteki internetowej w Polsce. Dołączysz do Zespołu świetnych specjalistów opiekujących się ruchem organicznym w 8. pod względem widoczności w Google E-Commerce w kraju (wg. Raportu Senuto „E-Commerce w Polsce 2019").

Specjalista ds. technicznego SEO
Miejsce pracy: Gdańsk

Zakres zadań:

  • współtworzenie i realizacja strategii SEO ze szczególnym uwzględnieniem aspektów technicznych,
  • optymalizacja obszaru on-site w SEO (w tym współpraca z podmiotami zewnętrznymi),
  • przeprowadzanie audytów technicznych, zlecanie i weryfikacja zmian wprowadzanych w serwisie internetowym,
  • wykorzystanie logów serwerowych i zewnętrznych narzędzi do analizy zachowania robotów indeksujących oraz użytkowników,
  • współpraca z innymi działami firmy w zakresie konsultowania nowych funkcjonalności,
  • monitorowanie aktualizacji algorytmu Google oraz zmian w serwisach konkurencji,
  • prowadzenie dokumentacji technicznej.

Oczekujemy:

  • min. 3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku, preferowane doświadczenie w agencji SEO/SEM przy projektach E-Commerce,
  • ekspercka wiedza na temat technicznej optymalizacji serwisów E-Commerce pod kątem zaleceń wyszukiwarek internetowych,
  • umiejętność posługiwania się narzędziami takimi jak: Kibana, ScreamingFrog, Sistrix, Ahrefs, Senuto, SemStorm lub pokrewnymi,
  • znajomość HTML, CSS, podstaw JavaScript, wyrażeń regularnych (RegEx) oraz zagadnień związanych z Web Performance i Renderingiem SEO,
  • umiejętność obsługi Google Search Console, Google Analytics, Microsoft Excel,
  • znajomość New Relic, Google Tag Manager, Google Data Studio, WordPress, Jira oraz platform E-Commerce będą dodatkowym atutem,
  • umiejętność analitycznego myślenia, komunikatywność oraz skrupulatność.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • pracę na samodzielnym stanowisku przy realizacji ciekawych projektów,
  • benefity pozapłacowe m.in.: opiekę medyczną, kartę sportową i ubezpieczenie,
  • możliwości rozwoju i podnoszenia kompetencji,
  • udział w wydarzeniach sportowych w ramach Gemini Team.
Prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją dla kandydatów na temat przetwarzania danych osobowych https://www.geminipolska.com.pl/klauzula-rekrutacja.
Gemini Polska sp. z o.o. wpisana do rejestru podmiotów prowadzących agencję zatrudnienia pod numerem 25125.