Praca w Gdańsku i okolicach: Specjalista ds. księgowości

Gdański Urząd Pracy
Specjalista ds. księgowości
Miejsce pracy: Gdańsk
Numer: StPr/21/1587
OBOWIĄZKI:
Obsługa księgowa kręgu kosztów w podziale na koszty zespołu 4 i 5. Obsługa dokumentacji dotyczącej kosztów ewidencja faktur w rejestrze zakupu. Ewidencja syntetyczna i analityczna magazynu w zakresie ilościowo-wartościowym. Wystawianie i ewidencja księgowa faktur sprzedaży. Miesięczne sporządzanie zestawień obrotów i sald oraz uzgadnianie rozrachunków. Udział w inwentaryzacji składników majątkowych Muzeum. Obsługa dokumentacji związanej z delegacjami krajowymi i zagranicznymi. Znajomość podatku VAT i pełna obsługa pliku JPK_VAT. Sporządzanie sprawozdań do GUS. Praca od poniedziałku do piątku, w godzinach: 8-16.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne

Wymagania inne:

wykształcenie: wyższe ekonomiczne, znajomość podstawowych przepisów dotyczących działalności instytucji kultury muzeów, znajomość obowiązujących przepisów z zakresu finansów publicznych i ustawy o rachunkowości, znajomość programu Symfonia, umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność, samodzielność, komunikatywność, punktualność. Wymagana znajomość przepisów: ustawa z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (tekst jednolity: z 2001 r. Dz. U. Nr 13, poz. 123 wraz z późniejszymi zmianami), ustawa z dnia 21 listopada 1996 r o muzeach ( Dz. U. z 1997 r. Nr 5, poz. 24 wraz z późniejszymi zmianami).

Miejsce pracy:

Gdańsk

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

4 000 - 4 500 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Gdański Urząd Pracy