Praca w Gdańsku i okolicach: Księgowy ds. rozliczeń

Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie
Księgowy ds. rozliczeń
Miejsce pracy: Wejherowo
Numer: StPr/21/0741
OBOWIĄZKI:
- samodzielne naliczanie wynagrodzeń i przygotowywanie listy płac- dokonywanie potrąceń komorniczych- naliczanie podatku od wynagrodzeń PIT 4, sporządzanie deklaracji podatkowych dla wszystkich pracowników Spółki (PIT 11)- obliczanie wynagrodzeń chorobowych oraz zasiłków oraz prowadzenie kartotek zasiłkowych- wnioski o świadczenia rehabilitacyjne oraz o rentę i emeryturę (do ZUS)- obsługa programu Płatnik - zgłoszenia, wyrejestrowania, dokumenty rozliczeniowe (sporządzanie oraz wysyłka)- sporządzanie i prowadzenie pełnych rozliczeń i raportowania do ZUS, US, PPK, GUS- merytoryczne wsparcie dla pracowników w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz podatków- obsługa PPK- obsługa pracowników w zakresie bieżących spraw płacowych- przygotowanie raportów zbiorczych/ zarządczych na potrzeby księgowości i zarządu
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie zawodowe, brak

Wymagania inne:

- wykształcenie co najmniej średnie, preferowany kierunek: ekonomia, księgowość- przynajmniej 3 lata doświadczenia przy samodzielnym naliczaniu płac- bardzo dobra znajomość zagadnień z zakresu polskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, rozliczania płac- znajomość programu Płatnik- samodzielność i dokładność w wykonywaniu obowiązków- odpowiedzialność, zaangażowanie i umiejętność współpracy w zespole

Miejsce pracy:

Wejherowo

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 5 000 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie